نحوه پیگیری بیمه بیکاری در سامانه بیمه بیکاری 1401

فهرست مطالب

نحوه پیگیری بیمه بیکاری درسامانه بیمه بیکاری چگونه است؟

 

نحوه پیگیرشدن بیمه بیکاری برای همه افراد به صورت مجازی(غیرحضوری) انجام میشود و دراین مقاله باوارد شدن به سامانه پیگیری بیمه بیکاری وهمجنین درخواست بیمه وتاریخ واریز حقوق بیمه بیکاری پرداختیم.

کلیه افرادی که دارای شرایط دریافت بیمه بیکاری می باشند، می توانند به سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند و در این سامانه برای دریافت بیمه بیکاری خود ثبت نام کنند که درخواست آنها برای بررسی به کارشناس بیمه بیکاری منتقل شود .

نحوه پیگیری بیمه بیکاری یک

1-ورود به سایت برای پیگیری بیمه بیکاری (Login to follow unemployment insurance)

افراد میتوانند برای پیگیری درخواست بیمه بیکاری خودشان درسامانه‌ای به‌آدرس bimebikari.mcls.gov.ir  که راه‌اندازی شده مراجعه کنند ودرخواست خود را در آن ثبت کنند، بعد از این سامانه مجدداً سامانه‌ای دیگر با عنوان سامانه prkar.mcls.gov.ir به بیمه‌شدگان معرفی شد تابیکارشدهگان مراحل پیگیری بیمه بیکاری خودرا ازطریق این سامانه انجام دهند.

نحوه پیگیری بیمه بیکاری دو

2-راهنمای پیگیری درخواست بیمه بیکاری (Unemployment Insurance Tracking Guide)

در صورتی که در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اید اما هنوز نتیجه درخواست خود را در این سامانه دریافت نکرده اید، می توانید مجددا به سامانه بیمه بیکاری وارد شوید و درخواست های ارسال شده خود را بررسی کنید. در صورتی که پیغامی مربوط به نیاز به ویرایش درخواست شما ازسوی کارشناس ارسال شده باشد، در سایت پیگیری بیمه بیکاری نمایش داده خواهد شد.

 

واریزحقوق بیمه بیکاری چگونه انجام میشود؟

بامراجعه به سایت اداره کار برای واریزحقوق بیمه بیکاری در قسمت وضعیت پرداخت و صدورچک نوشته شده است به حسابتان واریز شده است.

درصورت واریزنشدن حقوق متقاضیان بیمه بیکاری لازم است بااستعلام به سامانه 1420 تماس حاصل فرمایید وعلی رغم اینکه عده ای از ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری معتقد هستند که مقرری بیمه بیکاری برایشان واریز نشده است و چند ماه از ثبت شماره شبای بانکی آنها گذشته است معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اطلاع داده است که جاماندگان با شماره ۴۱۲۰ تماس حاصل فرمایند.

 

سوالات متداولی که اینجا پیش می آید این است که؟
1-نحوه پیگیری بیمه بیکاری در سایت پیگیری بیمه بیکاری به چه صورت انجام میشود؟

پیگیری بیمه بیکاری کاملا به صورت اینترنتی می باشد که در متن مقاله راهنمایی لازم آورده شده است.

2-نحوه پیگیری بیمه بیکاری برای تمامی افراد به صورت غیر حضوری است؟

بله، پیگیری بیمه بیکاری کاملا غیر حضوری و از طریق سایت پیگیری بیمه بیکاری صورت می گیرد که در متن مقاله آمده است حتما برای تکمیل اطلاعات خودمقاله را مطالعه کنید.


درپایان پیشنهاد میکنم اگرسوالی در مورد سامانه و بیمه بیکاری  و نحوه پیگیری آن داشتید در بخش نظرات برای ما بنوسید…

مطالعه مزایا و معایب استفاده از بیمه بیکاری چیست؟

1 در مورد “نحوه پیگیری بیمه بیکاری در سامانه بیمه بیکاری 1401”

  1. مجید کامکار هفشجانی

    سلام. علیکم ببخشید من از آخر مهر ماه جهت استفاده از بیمه بیکاری اقدام کردم وحتی مدارک من به اداره بیمه شعبه هیجده تهران فرستاده شده ولی متاسفانه هنوز اقدامی صورت نگرفته ممنون میشم اگه پیگیری شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا