عیدی و پاداش کارگران در سال 1400

فهرست مطالب

عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 چیست و چگونه انجام می شود؟

What is Eid and workers’ reward in 1400 and how is it done

عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 مبلغ عیدی یکی از مزایایی است که کارمندان و کارگران که زیر نظر وزارت کار هستند  دریافت می‌کند که این مبلغ معمولا در پایان سال  با نزدیک شدن به فصل بهار پرداخت می‌شود اما مقدار آن معمولا در ماه‌های دی و اوایل بهمن اعلام می‌شود و میزان مبلغ عیدی کارگران و کارمندان گاهی توسط کارفرمایان در ابتدای سال تعیین و به اطلاع کارمندان می رسد

که قرار است در پایان سال چه میزان عیدی دریافت کنند که برخی از کارفرمایان قانون‌مند به اندازه‌ی میزان عیدی کارگران که وزارت کار، برای سال ۱۴۰۰ تعیین کرده است مبلغ عیدی را به کارمندان می‌پردازند. اما برخی از کارفرمایان نیز بیشتر از حد تعیین شده عیدی پرداخت می‌کنند البته این موضوع بستگی به مسائل مالی هر سازمان دارد.

عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 مبلغ عیدی یکی از مزایایی است که کارمندان و کارگران که زیر نظر وزارت کار هستند  دریافت می‌کند که این مبلغ معمولا در پایان سال ...

عیدی وپاداش کارگران درسال1400 به چند دسته تقسیم می شوند؟

(Eid and reward of workers in 1400 are divided into how many categories)

عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 به دو دسته زیر تقسیم بندی شده است:

1- عیدی و پاداش کارگران پاره وقت:

بر اساس اعلام وزارت کار میزان عیدی کارگران پاره وقت مانند حقوق و پاداش بر اساس ساعات کاری که حضور داشته اند محاسبه می شود که عیدی و پاداش کارکنان پاره وقت یا فصلی که به صورت نیمه وقت و کمتر از ساعات کاری تعیین شده کار می کنند به این صورت می باشد که نسبت کار آن ها به کار کارمندان تمام وقت محاسبه می شود و بر آن اساس عیدی و سنوات محاسبه می گردد

و برای کارگران پاره وقت میزان عیدی و سنوات بر اساس میانگین حقوق دریافتی 3 ماه آخر محاسبه می شود که بر این اساس شما باید برای محاسبه عیدی کارگران پاره وقت دو برابر حقوق پایه را در تعداد ماه هایی که مشغول به کار بودند ضرب کرده و بر 12 ماه سال تقسیم کنید.

2- عیدی و پاداش کارگران ساعتی:

کارگران ساعتی پایه حقوق ثابتی ندارند و به خاطر همین موضوع برای محاسبه عیدی سال 1400 کارگران ساعتی میانگین حقوق دریافتی آن ها در 3 ماه آخر محاسبه میشود و به عنوان یک فاکتور برای محاسبه عیدی 1400 در نظر گرفته میشود که  بر این اساس مبنای عیدی کارگران ساعتی سال 1400 میانگین سه حقوق آخر میباشد و مبلغ عیدی مقداری به عنوان مالیات کسر میشود.

عیدی وپاداش بازنشستگان در سال 1400 چگونه انجام می گیرد؟

(How is Eid and the reward of retirees done in 1400?)

عیدی و پاداش بازنشستگان درسال 1400 به دو دسته ی بازنشستگان کشوری و بازنشستگان تامین اجتماعی تقسیم میشود که به شرح زیر است:

  • عیدی سال 1400 بازنشستگان کشوری:

یکی از دغدغه های فکری بازنشستگان در نزدیکی های پایان سال جاری این است که مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری در سال 1400 است بر اساس اعلام وزارت کار عیدی سال 1400 بازنشستگان کشوری برابر با مبلغ عیدی کارکنان دولت در سال 1400 میباشد که  این مبلغ به صورت پایه برابر با 1/500/000 میباشد و زمان پرداخت عیدی سال 1400 بازنشستگان کشوری بر اساس حروف الفبا نام خانوادگی بازنشستگان میباشد که این مبلغ از بهمن به حساب بازنشستگان محترم به ترتیب واریز میگردد.

  • عیدی سال 1400 بازنشستگان تامین اجتماعی

میزان عیدی سال 1400 بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس ضوابط مالی برابر با 1/500/000 تومان میباشد و پیش بینی شده است که میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی سال 1400 درصد15  نسبت به سال 1399 افزایش داشته است که البته میزان دقیق تر در نیمه دوم سال 1400 اعلان می شود.

مبلغ عیدی و پاداش سال 1400 چقدر است؟+ حداقل و حداکثر مبلغ پاداش 1400

(What is the amount of Eid and the reward of the year 1400? + The minimum and maximum amount of the reward of 1400)

عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 مبلغ عیدی یکی از مزایایی است که کارمندان و کارگران که زیر نظر وزارت کار هستند  دریافت می‌کند که این مبلغ معمولا در پایان سال ...
  • حداقل عیدی سال ۱۴۰۰ :

برای محاسبه میزان عیدی در سال ۱۴۰۰ باید میزان دستمزد روزانه خود را در ۶ضرب کنید و فرمول این که به  محاسبه به صورت زیر می‌باشد:

حداقل عیدی سال ۱۴۰۰ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانه

اگرعدد ۶۳,۶۸۰ تومان را در این فرمول قرار دهیم، حداقل عیدی سال ۱۴۰۰ به دست خواهد آمد.

:

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، حداقل عیدی سال ۱۴۰۰ طبق فرمول‌هایی که از قبل ارائه شده است، ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 مبلغ عیدی یکی از مزایایی است که کارمندان و کارگران که زیر نظر وزارت کار هستند  دریافت می‌کند که این مبلغ معمولا در پایان سال ...
  • حداکثر عیدی سال ۱۴۰۰ :

برای محاسبه حداکثر میزان عیدی در سال ۱۴۰۰ باید میزان حداقل دستمزد روزانه خود را در ۹۰ ضرب کنید. فرمول این محاسبه به صورت زیر می‌باشد:

حداکثر عیدی سال ۱۴۹۹ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

اگر مبلغ ۶۳,۶۸۰ تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۹۹ است را در معادله زیر قرار دهیم، به مبلغ سقف عیدی سال ۱۴۰۰ خواهید رسید:

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، حداکثر عیدی سال ۱۴۰۰ طبق همین فرمول، مبلغ آن ۵ میلیون ۷۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

فرمول محاسبه عیدی کارگران و کارمندان عیدی سال 1400 چقدر است؟

(What is the formula for calculating the Eid of workers and employees of Eid in 1400?)

برای محاسبه میزان عیدی در سال 1400 باید میزان دستمزد روزانه خود را در 60 ضرب کنید. فرمول این محاسبه به صورت زیر می‌باشد:

حداقل عیدی سال 1400 = 60 x حداقل دستمزد روزانه

برای محاسبه حداکثر میزان عیدی در سال 1400 باید میزان حداقل دستمزد روزانه خود را در 90 ضرب کنید. فرمول این محاسبه به صورت زیر می‌باشد:

حداکثر عیدی سال 1400 = 90 x حداقل دستمزد روزانه

 دستمزد روزانه کارگران در سال 1400 هم عدد 636 هزار و 809 تومان می‌باشد میزان عیدی که شما دریافت خواهید کرد نه از حداقل ذکر شده پایین‌تر خواهد نبود و نه از حداکثر یاد شده بیشتر خواهد بود.

حداقل عیدی سال 1400 طبق فرمول‌های ارائه شده، 3 میلیون و 820 هزار و 854 تومان است. ضمن اینکه حداکثر عیدی سال 1400 این افراد 5 میلیون 731 هزار و 281 تومان خواهد بود.

  • عیدی کارمندان دولت: 1,500,000 تومان
  • حداقل عیدی کارگران : 5.310.990 تومان
  • حداکثر عیدی کارگران:  7.966.485 تومان

در پایان پیشنهاد می کنم اگر سوالی در مورد عیدی و پاداش کارگران در سال 1400 و نحوه محاسبه آن داشتید در بخش نظرات به آدرس پیج https://moshavergostar.com برای ما بنوسید …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا