دلایل واریز نشدن بیمه بیکاری + دلایل قطع بیمه بیکاری 1400

فهرست مطالب

در صورت واریز نشدن بیمه بیکاری چه کاری را انجام دهیم؟

دلایل واریز نشدن بیمه بیکاری و دلایل قطع بیمه بیکاری افراد بیمه شده در سال 1400 در صورتی که واریز نشدن بیمه بیکاری افراد علی رغم اینکه عده ای از ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری معتقد هستند که مقرری بیمه بیکاری برایشان واریز نشده است و چند ماه از ثبت شماره شبای بانکی آنها می گذرد معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی خبر داد که جاماندگان با شماره ۴۱۲۰ تماس بگیرند.

در صورت واریز بیمه بیکاری کرونا برای ۹۰ درصد از مشمولان انجام شده و ۱۰ درصدی که باقی مانده قرار بر این نیست که مقرری بیمه بیکاری پرداخت نشود بلکه اشکالاتی در این مسیر بروز و ظهور پیدا کرده که پس از برطرف شدن این اشکالات مقرری آنان نیز پرداخت می‌شود.

دلایل واریز نشدن بیمه بیکاری و دلایل قطع بیمه بیکاری افراد بیمه شده در سال 1400 در صورتی که واریز نشدن بیمه بیکاری افراد علی رغم اینکه عده ای از ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری معتقد هستند که مقرری بیمه بیکاری برایشان واریز نشده است و چند ماه از ثبت شماره شبای بانکی آنها می گذرد معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی خبر داد که جاماندگان با شماره ۴۱۲۰ تماس بگیرند.

واریز نشدن بیمه بیکاری 1400 چه دلایلی دارد؟

What are the reasons for not paying 1400 unemployment insurance

واریز نشدن بیمه بیکاری 1400 افراد به دلایل زیر می باشد :

1-عدم ثبت صحیح شماره شبای بانکی در سامانه از سوی بیمه شده

2- انطباق نداشتن شبای بانکی با کد ملی بیمه شده

3- اعلام شبای بانکی به نام افراد دیگر خانواده

4-ثبت شماره حساب کارت بانکی بجای شبای بانکی

5-مشمول قانون کار نبودن برخی از افراد مثل بیمه رانندگان، کارگران ساختمانی وبیمه های خاص انفرادی و ارسال لیست حق بیمه از سوی کار فرماها در دوران دریافت بیمه بیکاری

از جمله اشکالاتی است که باعث می شود بیمه بیکاری 1400 افراد واریز نشود این است که:

برای این افراد پیامک فرستادیم که شماره حساب خود را اصلاح کنند که ۷۲ هزار و ۳۱۷ نفر تا روز گذشته این کار را انجام دادند که لیست این افراد برای تامین اجتماعی ارسال کردیم تا برای واریز مقرری به سازمان برنامه و بودجه فرستاده شود اما ۱۹ هزار و ۳۳۹ نفر هنوز اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

دلایلی برای معطل شدن متقاضیان بیمه بیکاری افراد اعلام شده است که به صورت زیر می باشد:

دلایلی که برای مطلع شدن متقاضیان بیمه بیکاری وجود دارد می توان به سامانه‌ی جامع روابط کار برای انجام امور بیمه بیکاری، احراز هویت و دریافت نام کاربری و گذرواژه به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد اشاره کرد.

یعنی اموری که تا قبل از معرفی سامانه‌ی جدید توسط کاریابی‌ها انجام می‌شد، به یکباره به دفاتری واگذار شد که تخصصی در انجام این کار نداشتند و به دلیل ناآشنا بودن متصدیان این دفاتر به بارگذاری اطلاعات، متقاضیان بیمه بیکاری سرگردان شدند این میزان پرداختی برای کل کشور بوده است.

شرایط و دلایل قطع شدن بیمه بیکاری را بدانید؟

Know the conditions and reasons for the termination of unemployment insurance

بیمه بیکاری که از سمت دولت برای افراد بیکار در نظر گرفته شده و دریافت آن تابع شرایطی است که درصورت عدم رعایت آن منجر به قطعی بیمه بیکاری می شود و دلایل قطع بیمه بیکاری را می توان به چند دلیل خاص تقسیم بندی کرد که معمولا توسط کارشناس بیمه یا روش های دیگر تشخیص داده می شود.

اگر هنوز بیمه بیکاری شما واریز نشده به شرایط زیر توجه کنید:

 در شرایط زیر حقوق بیمه بیکاری معلق شده است یا منجر به قطع خواهد بود:

1-مدت زمان استحقاقی بیمه شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری افراد خاتمه یافته است.

2-در هنگام مراجعه بازرسان بیمه بیکاری به محل زندگی ، فرد بیکار حضور نداشته باشد.

3-در زمان حضور ماهیانه در اداره ی افراد بیمه بیکاری غیبت کرده باشد.

4-بیمه شده مجددا به کار اشتغال پیدا کرده باشد و مقرری‌ بگیر بیمه‌ شده در صورت اشتغال مجدد موظف است حداکثر ظرف ١٥ روز از تاریخ اشتغال، موضوع را به واحد کار و امور اجتماعی و شعبه پرداخت‌کننده مقرری بیکاری اعلام کند.

5-بیمه شده بیکار بدون عذر موجه از شرکت در دوره های کارآموزی یا سوادآموزی خودداری کرده بباشد مقرری بیمه بیکاری وی قطع می‌شود.

6-بیمه شده بیکار، مشمول استفاده از مستمری بازنشستگی و یا از کارافتادگی کلی باشد و یا فوت نماید دامه پرداخت مقرری بیمه بیکاری به وی منتفی خواهد شد.

7-در صورتی که مقرری‌ بگیر تمام مدت قانونی مقرری را به نسبت سابقه  وضعیت تاهل دریافت کرده باشد، مقرری آنها  قطع می‌شود و در این صورت چنانچه از سقف قانونی (٥٠ ماه برای متاهلین و متکفلین و ٣٦ ماه برای مجردین) استفاده نکرده باشد.

با افزایش سابقه و استحقاق مدت‌ زمان بیشتر، می‌تواند مجددا از مقرری بیمه بیکاری تا سقف مربوطه بهره‌مند شود.

شرایط مهم دیگری که باید به آنها اشاره کرد این است که:

 بیکار شدگانی که طبق مقررات قانون کار و حسب آراء صادره از مراجع حل اختلاف مقرر در این قانون به دلیل کوتاهی کردن در انجام وظایف محوله و یا نقض آیین نامه های انضباطی کارگاه مربوطه توسط کارفرما اخراج شده اند، دریافت مقرری بیمه بیکاری به آنها تعلق نمی گیرد.

چنانچه مقرری بیمه بیکاری بیمه‌شده توسط سازمان تامین‌ اجتماعی قطع شود، چگونه خواستار پیگیری و بررسی آن شویم؟

در صورتی که کارگر نسبت به قطع مقرری توسط سازمان تامین‌ اجتماعی اعتراض کند واحد کار و امور اجتماعی محل موظف است موضوع را بررسی و اعلام نظر کند. نظر واحد کار و امور اجتماعی قطعی و لازم‌ الاجرا است. البته در صورت نتیجه نگرفتن به دادرسی در دیوان عدالت اداری مراجعه کنید .

 هم چنین می توانید از طریق مشاهده سوابق بیمه خود با کد ملی اقدام کنید: برای مشاهده سوابق، نیاز است که  در سامانه تامین اجتماعی ثبت‌نام کنید و در صورتی که قبلا ثبت‌نام نموده‌اید نیازی به ثبت‌نام مجدد نیست و می‌توانید با نام کاربری (کد ملی) و گذرواژه ثبت شده در زمان ثبت‌نام، سوابق خود را مشاهده نمایید و خواستار پیگیر بیمه بیکاری خود شوید.

  • با توجه به اینکه: حتما شماره خودتان را وارد کنید و در صورتی که شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شخص شما (بیمه شده) نباشد نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت‌نام شخصا (بیمه شده) با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمائید.

همچنین می توانید بدون نیاز به اینترنت و مراجعه حضوری، و فقط با وارد کردن کد*4*1420 #  درگوشی همراهتان مشاهده کنید.

توجه داشته باشید؛ قبل از شماره‌ گیری کد USSD برای مشاهده سوابق بیمه لازم است حتما در سامانه بیمه تامین اجتماعی ثبت‌‌ نام کنید.

می توانید با استفاده از اپیکیشین تامین اجتماعی از تمام خدمات این سازمان بهره ببرید .

در پایان پیشنهاد می کنم اگر سوالی در مورد سامانه بیمه بیکاری و شرایط و دلایل قطع شدن بیمه بیکاری داشتید در بخش نظرات به آدرس پیج https://moshavergostar.com برای ما بنوسید …

4 در مورد “دلایل واریز نشدن بیمه بیکاری + دلایل قطع بیمه بیکاری 1400”

  1. سلام چرا حقوق بیمه بیکاری آذر ماه و واریز نمیکنند یک بار حضوری رفتم سوال کردم گفتن ۱۵. ام ب بعد واریز میشه اما واریز نشده تکلیف چیه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا