حداقل حقوق و مزایا 1401 کارگران + افزایش حقوق + جدول 1401 + جزئیات حقوق 1401

فهرست مطالب

حداقل حقوق و مزایا 1401 و دستمزد کارگران در سال۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، ۵۷.۴ درصد افزایش یافت، به گونه‌ای که حداقل دستمزد ماهانه از دو میلیون و ۵۵۴هزار و ۹۵۰تومان به چهار میلیون و ۱۷۹هزار و۷۵۰تومان و حداقل دستمزد روزانه از ۸۸هزار به ۱۳۹هزار تومان رسید.

حداقل حقوق و مزایا 1401 و دستمزد با مبنای ۳۰ روز ماهیانه چهار میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان (روزانه ۱۳۹ هزار و ۳۲۵ تومان)، بن کارگری ۸۵۰ هزار تومان، حق مسکن ۶۵۰ هزار تومان، حق اولاد برای هر فرزند ۴۱۷ هزار و ۹۷۵ تومان، پایه سنوات به شرط داشتن یک سال سابقه کار ماهیانه ۲۱۰ هزار تومان تعیین شد.

بر اساس تصمیم شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال آینده با افزایش ۵۷.۴ درصدی به شش میلیون و ۴۳۳ هزار تومان برای خانواده ۳.۳ نفری رسید.

همچنین حداقل دریافتی ماهانه کارگران با دو فرزند به ۶ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۷۰۰ و حداقل دریافتی ماهانه کارگران با یک فرزند به ۶ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۲۵ تومان رسید.

حداقل حقوق و مزایا 1401 و دستمزد کارگران در سال۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، ۵۷.۴ درصد افزایش یافت، به گونه‌ای که حداقل دستمزد ماهانه از دو میلیون 554 هزار  ...
حداقل حقوق و مزایا 1401

دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، ۳۹ درصد افزایش یافت؛ به گونه‌ای که حداقل دستمزد ماهانه از یک میلیون و ۸۳۵ به دو میلیون و ۶۵۵ هزار تومان و حداقل دستمزد روزانه ۶۱ هزار به ۸۸ هزار تومان رسید.

حداقل حقوق و مزایا 1401 به شرح زیر اعلام شد:

  • حقوق روزانه: ۱.۳۹۳.۲۵۰ ریال
  • حقوق ماهیانه: ۴۱.۷۹۷.۵۰۰ ریال
  • پایه سنوات روزانه: ۷۰.۰۰۰ ریال
  • حق مسکن: ۶۵۰ هزار تومان
  • بن کارگری: ۸۵۰ هزار تومان

با این حساب، دریافتی کارگر حداقل‌ بگیر بدون سابقه و بدون اولاد، با مجموع پایه مزد ماهانه‌ی ۴۱,۷۹۷,۵۰۰ ریال و بن ۸,۵۰۰,۰۰۰ ریال و حق مسکن ۴۵۰۰۰۰۰ ریال، برابر با ۵۶,۷۹۷,۵۰۰ ریال می‌شود.

حداقل حقوق و مزایا 1401 برای کارگر با یک فرزند، ۶۳,۰۷۷,۲۵۰ ریال و برای کارگر با دو فرزند، ۶۷,۲۵۷,۰۰۰ ریال شده است.

سایر سطوح مزدی برای حداقل حقوق و مزایا ۳۸ درصد به اضافه مبلغ ثابت ۱۷۱,۷۲۲ روزانه که برابر است با ۳۸ درصد افزایش مزد پایه به اضافه مبلغ ثابت ۵,۱۵۱,۶۶۰ ماهانه.

با این حساب، در سال آینده هیچ کارگر مشمول قانون کاری کمتر از پنج میلیون و ۶۷۹ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.

بر این اساس حداقل دستمزد ۱۴۰۱ از دو میلیون و ۶۵۵ هزار تومان به چهار میلیون و ۱۷۹ هزار تومان افزایش یافت.

شورای‌عالی کار در خصوص مبلغ حق مسکن و بن خواربار نیز تصمیم‌گیری کرد و مبلغ بن خواربار کارگران را ۸۵۰ هزار تومان و حق مسکن را ۶۵۰ هزار تومان تعیین کرد اما مصوبه مهم شورا در خصوص میزان سایر سطوح مزدی بود که آن را تا ۳۸ درصد بالا برد.

با افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل دستمزد پایه حقوق کارگران از دو میلیون و ۶۵۵ هزار تومان به چهار میلیون و ۱۷۹ هزار تومان رسید و با محاسبه مبلغ حق مسکن، بن خواربار و حق اولاد به بیش از شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

جدول حداقل حقوق و افزایش دستمزد کارگران سال 1401

درصد افزایش حداقل مزد در سال 1401     :    57.4 درصد
فرمول افزایش حداقل مزد سال ۱۴۰۱ در سایر سطوح مزدی۳۸ درصد  + ۱۷۱۷۲۲ ریال (روزانه)۵.۱۵۱.۶۶۰ ریال (ماهانه)
اقلامسال ۱۴۰۰سال ۱۴۰۱درصد افزایش سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰مبلغ ریالی افزایش اقلام در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰
حداقل مزد- روزانه۸۸۵.۱۶۱.۳۹۳.۲۵۰۵۷.۴۵۰۷.۰۸۵
حداقل مزد- ماهانه۲۶.۵۵۴.۹۵۰۴۱.۷۹۷.۵۰۰۵۷.۴۱۵.۲۴۲.۵۵۰
حق اولاد (هر فرزند)۲.۶۵۵.۴۹۵۴.۱۷۹.۷۵۰۵۷.۴۱.۵۳۴.۲۵۵
پایه سنواتی۱.۴۰۰.۰۰۰۲.۱۰۰.۰۰۰۵۰۷۰۰.۰۰۰
کمک هزینه اقلام مصرفی (بن)۶.۰۰۰.۰۰۰۸.۵۰۰.۰۰۰۴۱.۷۲.۵۰۰.۰۰۰
کمک هزینه مسکن۴.۵۰۰.۰۰۰۶.۵۰۰.۰۰۰۴۴.۴۲.۰۰۰.۰۰۰
حداقل دریافتی ماهانه کارگران با دو فرزند (ریال)۴۳.۷۶۵.۹۴۰۶۷.۲۵۷.۰۰۰۵۳.۷۲۳.۴۹۱.۰۶۰
حداقل دریافتی ماهانه کارگران 3/3 نفری (ریال)۴۱.۹۰۷.۰۹۴۶۴.۳۳۱.۱۷۵۵۳.۵۲۲.۴۲۴.۰۸۲
حداقل دریافتی ماهانه کارگران با یک فرزند (ریال)۴۱.۱۱۰.۴۴۵۶۳.۰۷۶.۲۵۰۵۳.۴۲۱.۹۶۶.۸۰۵
حداقل دریافتی ماهانه کارگران بدون فرزند و بدون سابقه (ریال)۳۷.۰۵۴.۹۵۰۵۶.۷۹۷.۵۰۰۵۳.۳۱۹.۷۴۲.۵۵۰

نرخ افزایش حقوق بازنشستگان و تغییر سن بازنشستگی

طبق اخبار منتشر شده، برای بازنشستگان مبلغ ۵۳۳,۸۰۰ تومان ثابت و ۳% رشد در حقوق ۱۴۰۱ اعمال می‌گردد. اما دولت برای پایدارسازی منابع صندوق‌های بازنشستگی قصد دارد تا سن بازنشستگی را افزایش دهد. به همین منظور تصمیم بر این است که سن بازنشستگی کارمندان دولتی و زیر نظر سازمان تامین اجتماعی دو سال زیاد شود.

حداقل حقوق و مزایا 1401 و دستمزد کارگران در سال۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، ۵۷.۴ درصد افزایش یافت، به گونه‌ای که حداقل دستمزد ماهانه از دو میلیون 554 هزار  ...

معافیت مالیاتی در حقوق سال ۱۴۰۱

بر اساس خبرها و لایحه بودجه ۱۴۰۱، افرادی که دریافتی آنها در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ میلیون تومان یا کمتر باشد، از پرداخت مالیات معاف هستند.

بر اساس گزارش‌ها، سقف معافیت مالیاتی در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۶۰ میلیون تومان تعیین شده است. به این ترتیب، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و همچنین سایر پرداختی‌ها و کارانه به استثنای عیدی پایان سال از مبلغ ۶۰ میلیون تا ۲۴۰ میلیون تومان متغیر است.

 این نرخ مالیات بر اساس مازاد درآمد درصد افزایش زیر را خواهد داشت:

تا ۶۰ میلیون تا ۱۲۰ میلیون تومان مالیات سالانه %۱۰

نسبت به مازاد ۱۲۰ میلیون تا ۲۴۰ میلیون تومان مشمول مالیات سالانه %۱۵

نسبت به مازاد ۲۴۰ میلیون تومان مشمول مالیات سالانه %۲۰

در پایان پیشنهاد می کنم اگر سوالی در مورد حداقل حقوق و مزایا 1401 کارگران + افزایش حقوق + جدول 1401 + جزئیات حقوق 1401 داشتید در بخش نظرات به آدرس پیج https://moshavergostar.com برای ما بنوسید …

1 در مورد “حداقل حقوق و مزایا 1401 کارگران + افزایش حقوق + جدول 1401 + جزئیات حقوق 1401”

  1. کارگری که اسفند 1400 بازنشسته شده ، حقوقش از بازنشسته های سالهای قبل و شاغلین امسال بمراتب پایین تره . آیا این عدالته یا عین ظلمه؟!(مثله سوراخ قیف ، حقوق ما ته سوراخه و دو لبه قیف بازنشسته های چند سال قبل و کارگرانی هستند که هنوز بازنشسته نشده اند) . و این با عدالت منافات دارد.بنظر میرسد باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود تا حقوق بازنشستگان 1400 کمتر از بازنشستگان سالهای قبل نگردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا